Як захистити побутові прилади від стрибків напруги

Як захистити побутові прилади від стрибків напруги
Як захистити побутові прилади від стрибків напруги

Раптове відключення електроенергії, стрибки напруги, перешкоди в електричній мережі негативно позначаються на роботі електроприладів і цілком можуть вивести їх з ладу. електронне обладнання коштує недешево і в той же час найбільш схильне до згубного впливу спотворень у мережі, воно потребує захисту не тільки в масштабах офісу або підприємства, але і в окремо взятій квартирі.

Для захисту електрообладнання існують три види приладів: стабілізатори, мережеві фільтри, джерела безперебійного живлення (ДБЖ) Стабілізатор нівелює перепади напруги в електромережі, які в умовах мегаполісу можуть становити від 190-200 до 2 30-240 V. Стабілізатор видає на виході стандартні 220 V - ні більше ні менше. Подібні стрибки можуть бути спричинені ударом блискавки або роботою зварювального апарату. В цьому випадку захисту потребують не тільки персональний комп'ютер та його комплектуючі, але й телевізор, холодильник та інша побутова техніка. Великі стабілізатори зазвичай мають вбудований мережевий фільтр.

Джерела безперебійного живлення служать для підтримки роботи електроустаткування при відключенні електроенергії. Найпростіші ДБЖ для персонального комп'ютера, розраховані на потужність від 200 Вт до 1-2 кВт, не вимагають спеціальної розводки, ні інженерного розрахунку і можуть бути встановлені споживачем самостійно, без допомоги фахівців. При відключенні електроенергії у користувача залишається кілька хвилин для того, щоб завершити роботу і вимкнути комп'ютер. кількох годин. Оскільки в умовах великого міста електроенергію рідко відключають більш ніж на 4-5 годин, такої апаратури цілком достатньо і для безперебійної роботи офісного обладнання, і для харчування в екстремальних ситуаціях міського котеджу. Для збереження роботи освітлювальних приладів можна підключити їх до джерел безперебійного живлення. Другий варіант - використовувати аварійне освітлення (світильники з вбудованими акумуляторами). Спільне використання системи безперебійного живлення та дизель - генератора за відсутності напруги в мережі дозволяє підтримувати роботу обладнання як завгодно довго. На перший погляд, дизель-генератор - найекономічніше рішення (акумуляторні батареї є однією з найдорожчих складових вартості ДБЖ), але при найближчому розгляді виявляється, що це твердження справедливе лише для заміського будинку. Вартість установки дизель - генератора в міських умовах з дотриманням вимог екологічної, санепідемічної та пожежної безпеки може в кілька разів перевищити вартість самого обладнання.

Вибір системи безперебійного живлення залежить від того, яких умовах вона функціонуватиме, які завдання виконуватиме. Єдине, про що необхідно пам'ятати: за відсутності захисних пристроїв дороге електроустаткування, яке висуває підвищені вимоги до стабільності електроживлення, наражається на постійний ризик.

Статті та огляди
Всі статті та огляди