Як вибрати фритюрницю і доглядати за нею
Багато хто з нас любить хрустку картоплю-фрі або підсмажене в олії м'ясо або рибу. Ви зможете урізноманітнити звичне меню і порадувати домочадців смачними піджаристими стравами.Процес приготування страви у фритюрниці максимально простий: достатньо виставити температуру і час, після чого опустити продукти в попередньо нагріте масло. з високою точністю контролюється вбудованим термостатом.Звуковий таймер подає сигнал про закінчення циклу функції автоматичного відключення у фритюрницях не передбачено, оскільки готову страву потрібно швидко діставати з олії.
Які ж параметри важливі при виборі фритюрниці?
Місткість. Традиційно оцінюється по картоплі фрі – одна порція приблизно 300 г. Так що в приладах з місткістю 600 г ви зможете приготувати двічі порції, фритюрниці з місткістю 1200 г дадуть можливість виготовити відразу 4 порції за раз і так далі.
Потужність. Від цього параметра залежить швидкість нагрівання масла. Безпосередньо пов'язана з місткістю. Чим більша місткість – тим вище потужність.
Витрата олії. Побачивши цифри від 1 до 2, не варто лякатися. Однієї порції олії вистачить на 10-15приготування. Невелика витрата масла свідчить про економічність приладу.
Матеріал чаші. Чаша – головний елемент фритюрниці, саме до неї заливають олію. Буває двох видів – емальованої або з антипригарним покриттям. Краще вибирати другий варіант – такі чаші довговічніші, і продукти не будуть прилипати до стінок. чого кошик опускається в чашу з олією. При виборі зверніть увагу на зручність використання.
Фільтри. Дуже важлива деталь фритюрниці. Без неї ваш будинок після приготування не поступиться &aquo;ароматністю» МакДональдс. Бувають стаціонарними (металевими) та змінними (вугільними). Стаціонарні фільтри не потребують заміни – достатньо їх регулярно мити, а ось вугільні замінювати доведеться.
Керування та корисні функції. чи електронним. З функцій варто виділити таймер, який повідомить вас про закінчення процесу приготування. Чому він важливий? Тому що приготовлені у фритюрі продукти витягувати з олії треба одразу ж, інакше вони просто розмокнуть. Таймер не дасть вам забути про це.
Дивове віконце.Є не у всіх фритюрницях, але взагалі воно дуже корисно: ви зможете, не відкриваючи кришку, перевірити ступінь готовності продуктів.
Простота у догляді. Через частого контакту з олією фритюрниці вимагає ретельного догляду . Знімна чаша істотно полегшить його (інакше вам доведеться ставити прилад цілком під воду, що може призвести до його поломки). А якщо і кришка знімна – взагалі чудово. До речі, зверніть увагу на корпус: в ідеалі він має бути максимально гладким. Мити його доведеться вручну, а весь бруд упереміш з жиром опиниться на вигинах, кнопочках та інших опуклостях корпусу.
І пам'ятайте – страви, виготовлені у фритюрі, дуже смачні, але досить калорійні. Так що не варто вживати їх щодня, якщо ви дбаєте про свою фігуру.