Як доглядати кавоварку та кавомашину

Як доглядати кавоварку та кавомашину
Як доглядати кавоварку та кавомашину

Принцип роботи у кожного пристрою різний, як і смак приготовленої в них кави. Достатньо кілька разів вдихнути його бадьорий аромат – і ви відчуєте приплив сил. Довгий час технологія приготування кави залишалася незмінною – готували її вручну, і лише наприкінці 19 століття було видано патент на першу у світі кавоварку Міланський інженер Луїджі Беццера створив прилад, що топився вугіллям, а регулювання пари здійснювалося вручну.

З того часу конструкція кави рок зазнала значних змін. У наш час на ринку побутової техніки можна вибрати різні пристрої для приготування кави: френч-прес, гейзерну, ріжкову, краплинну або комбіновану кавоварку, а також багатофункціональні кавомашини. Принцип роботи у кожного пристрою різний, як і смак приготованої в них кави. Французький прес Французький прес Французький прес Французський прес є кавником циліндричної форми з поршнем-ситом всередині. Щоб приготувати в ньому каву, достатньо насипати потрібну кількість порошку, залити гарячою водою та вставити поршень. За кілька хвилин, коли кава завариться, плавно опустити прес униз. Ви отримаєте відфільтровану каву без пінки та гущі. Достоїнствами цього пристрою є простота та зручність, а також незалежність від електрики. Коштують вони набагато дешевше за інші кавоварки, що й не дивно: у них немає додаткових функцій. Гейзерна кавоварка має просту конструкцію: вона складається з посудини з трьома перегородками. У нижній відсік заливається вода, в середній насипається кава, і пристрій ставиться на вогонь або підключається в мережу (якщо у вас електрична модель). Закипіла вода проходить через порошок кави, заварює його, і, остигаючи, конденсується в третьому відсіку. Готується кава в таких приладах приблизно 5 хвилин. При покупці слід звернути увагу на такі параметри:

  • Розмір. Якщо вам потрібна кавоварка для приготування 1-2 чашок кави, не варто брати велику модель. Якщо кавоварка розрахована на 5 чашок, то й варити доведеться щоразу саме стільки, така конструкція кавоварки. Повинна бути виготовлена ​​з теплоізоляційного матеріалу, інакше ви будете щоразу обпалюватися.
  • Індикатор заповнення. Показує кількість води та необхідність її долити.
  • Кришка. Не повинна нагріватися і повинна бути забезпечена шарнірами, щоб її легко і швидко можна було зняти для перевірки рівня кави. і води. Крапельна кавоварка  

     

    Вибираючи краплинну кавоварку, зверніть увагу на:

    • Потужність. Поціновувачи міцної кави повинні вибирати кавоварки малої потужності 750-800 Вт, відповідно, і навпаки.
    • Колба. Бує пластиковою або скляною, деякі виробники навіть дозволяють її використання в мікрохвильовій печі.
    • Ручка колби . Виготовляється з теплостійкого матеріалу, щоб ви не обпеклися, наливаючи каву.
    • Розмір колби. Вибирайте за кількістю. любителів кави у вашій родині. Мінімальний обсяг – 5 чашок, максимальний – 15. Якщо використовувати меншу кількість води, напій буде ненасиченим, т.к. вода не встигне забрати з порошку весь смак і аромат. Фільтри на 60 заварювань), «золоті» (покриті спеціальним складом, який сильно збільшує термін служби).
    • Протикапельний механізм. Запобігає витіканню кави з кавоварки, якщо ви захочете витягти колбу і налити чашку кави, поки готується решта напою.
    • Плита автопідігріву або термос.
    • Автоувімкнення та автовідключення. Дозволяє програмувати кавоварки на включення та вимкнення у певний час.
    • Тримач фільтра для води. Завдяки йому за необхідності фільтр можна просто відсунути убік, а не виймати з кавоварки.
    • Вибір міцності кави.В одних моделях ви зможете виставити час, який, на вашу думку, необхідний для заварювання кави потрібної міцності. Інші ж моделі запропонують вам на вибір кілька варіантів міцності кави, і вам залишиться тільки натиснути потрібну кнопку.

      Ріжкова кавоваркаКавоварки еспресо (ріжкові) бувають двох типів: бойлерні та помпові. У бойлерних кавоварках вода нагрівається під кипінням і подається під тиском всього 4 бари (у помпових тиск становить 15 бар). бойлерних кавоварках, схожий на напій, приготовлений у краплинних кавоварках – через вплив окропу напій виходить міцнішим і підбадьорливим. Матеріал ріжка також має значення – у більш дешевих моделях ріжок виготовлений з пластику. Якщо ж ви хочете отримати класичний еспресо, варто придбати помпову кавоварку вода нагрівається до 91-95 градусів і проганяється через каву під тиском до 15 бар, через що напій виходить більш ароматним і м'яким, та й кофеїну в ньому менше.

    До речі, показником правильно звареного еспресо є пінка. Вона повинна бути світло-коричневого кольору і займати 20-25% від висоти чашки. Якщо ж пінка має відхилення від норми, значить, або кава була неправильного помелу, не призначена для приготування еспресо, або була порушена технологія приготування – недостатній тиск або низька температура води. А ще в кавоварках-еспресо можна приготувати латте або капучіно, якщо в комплектацію входить панарелло: ручна парова насадка для збивання молока у вигляді трубки. Панарелло опускають у ємність із молоком (молоко має бути гарячим, але не більше 75 градусів) та доводять до однорідної консистенції з бульбашками. Пінка повинна бути щільною, правильно приготовлена ​​пінка повинна утримати ложку цукру. p>

    • Помел кави. Для приготування напою доведеться купувати тільки каву певного помелу, зазвичай на упаковці вказано, що помел підходить для приготування еспресо.
    • Можливість використання чалд. Чалдою називають одноразову упаковку спресованої кави вагою  рівно 7 грам. Призначаються ці порції кави дляя приготування «еспресо». Чалди дуже зручні у використанні: ви не помилитеся у дозуванні напою, всі відходи автоматично викидаються, але вартість кавоварок та кави в чалдах дещо вища.
    • Наявність панарелло.  ;У деяких моделях є можливість його використання, але саму насадку вам доведеться докупляти окремо.
    • Ріжок для кави. При використання ріжка з металу кави добре прогрівається, виходить густим з насиченим смаком та пишною піною. Пластмасовий же ріжок, незалежно від якості кави, дасть водянисту каву з кислуватим смаком і світлою піною.
    • Система захисту. при досягненні необхідної температури, а також при перегріванні. Не вмикаються, якщо в ній відсутня вода.
    • Подвійне сопло. Дає можливість розливати каву по двох чашках одночасно.
    • Піддон. Дозволяє збирати витоки, так що вам не доведеться підтирати кавові калюжі.

    Капсульні кавоварки

    Капсульні кавоваркиКапсульні кавоварки наближені за функціональністю до кавомашини. Для приготування кави вам потрібно помістити капсулу з пресованою кавою у спеціальний відсік. Далі капсула проколюється та заварюється гарячою водою. Автоматична система видалення викине використану капсулу в спеціальний контейнер, а гуща збереться призначений для відходів лоток. В Україні капсульні системи представлені різними брендами - Nespresso, Dolce Gusto, Cremesso, КаваМейкер та іншими. При купівлі зверніть увагу на:


    • Можливість використання капсул. Деякі прилади передбачають використання тільки оригінальних капсул, тому ви будете «прив'язані» до капсул саме цього виробника. Подбайте про можливість поповнювати запаси капсул, вони продаються в багатьох інтернет-магазинах. Універсальні капсули продаються в ширшому асортименті, крім того, ви зможете купити порожні капсули та заповнити їх кавовим порошком на свій смак.

    Пам'ятайте: у капсульній кавоварці не можна приготувати напій з меленої кави.

    Комбіновані кавоварки

    Комбіновані кавоварки зазвичай являють собою прилад, що складається з вбудованої кавомолки та еспресо-кавоварки, проте можуть бути і варіанти суміщення краплинної та еспресо-кавоварки. Такі пристрої підійдуть для сім'ї з різними кавовими уподобаннями. кави – вам не доведеться молоти зерна та відраховувати потрібну кількість порошку. Процес приготування напою в них повністю автоматизований: вам потрібно тільки надати кнопку, і прилад самостійно змеле зерна потрібним чином, спресує таблетку, забезпечить правильний тиск води і відправить відходи в спеціальний контейнер. У кавомашині є кілька рецептів приготування кави, можливість дозування її міцності, і в багатьох моделях передбачена функція програмування вашого рецепту напою. Коштують вони недешево, мають значний ресурс приготування, і зазвичай їх купують для кафе, барів або офісів, але в асортименті цих приладів можна підібрати кавомашину для домашнього використання за цілком прийнятною ціною.

     

    Однак купити кавове обладнання – це ще не все. Для того, щоб ваша кавоварка служила вам довгі роки, за нею необхідно правильно доглядати, пестити і плекати. В Інтернеті ви можете знайти купу народних засобів для позбавлення від накипу та очищення кавоварки, проте перш ніж приступити до процесу очищення (а затягувати з ним не варто), уважно прочитайте інструкцію виробника. У ній докладно повинен бути розписаний весь процес догляду, а також рекомендовані засоби. До речі, у давно не чищених приладах смак кави змінюється, і аж ніяк не на краще крапельними кавоварками – вони легко розбираються, так що вам не важко вимити знімні деталі, а потім ретельно просушити їх. Якщо ж ви вирішили скористатися посудомийкою, ознайомтеся з інструкцією – чи допускає виробник миття в посудомийних машинах.

  • Еспресо-кавоварки у догляді складніше, і мають спеціальні відділення, які дуже не люблять попадання води . Тому перед чищенням уважно прочитайте посібник з експлуатації. І не турбуйтеся: з часом процес доглядуа за технікою буде доведений до повного автоматизму і не займе багато часу.
  • Якщо ви часто готуєте капучіно, не забувайте регулярно. промивати панарелло – молочний наліт утворюється дуже швидко. Для цього з'єднайте систему подачі молока з заповненим водою контейнером і проганяйте воду до тих пір, поки вона не стане абсолютно чистою. моделі з автоматичною функцією самоочищення, ваші турботи про чистоту приладу будуть зведені до мінімуму.
  • Якщо у вашій кавоварці або кавомашині є функція самоочищення, вам потрібно тільки дотримуватися інструкцій: покласти миючий засіб у вказане відділення і натиснути кнопку. У багатьох моделях є спеціальний індикатор, який нагадає вам про необхідність провести очисні заходи. Взагалі у кавової техніки є два головні ворога: накип і осад від кавових олій. Утворюється внаслідок сольових відкладень води, як негативно діє металеві частини кавоварки, але й збільшує витрата електроенергії і уповільнює процес приготування кави. Якщо ви помітили утворення накипу на деталях кавоварки, скористайтеся спеціальними засобами для декальцинації. Багато виробників кавового обладнання випускають і засоби для догляду за ним. Для того, щоб запобігти появі накипу, потрібно скористатися не водопровідною, а відфільтрованою водою. Це змінить на краще та смак напою. видаляти. Для цього достатньо запустити цикл профілактичного промивання після кожного приготування кави.

Загалом догляд за кавовим обладнанням – заняття нескладне. Подбайте про свою техніку – і ви зможете насолоджуватися улюбленим напоєм протягом багатьох років.

Статті та огляди
Всі статті та огляди