Який вибрати кондиціонер і як доглядати за ним?
Чи потрібний у квартирі кондиціонер або достатньо купити вентилятор? період літньої спеки Варто пам'ятати, що якість повітря в приміщенні має прямий зв'язок з нашим здоров'ям і самопочуттям. Навряд чи… Отже, що таке кондиціонер і які його можливості? /em> значить «умова» Це прилад, який допоможе створити оптиму Що ж вміє кондиціонер?
1. Охолодження повітря. Перше та основне завдання. Незважаючи на те, що по-справжньому спекотних днів у нашій смузі, начебто, і небагато, переносяться вони досить важко (особливо в міських умовах, коли нагрівається не тільки повітря, але також асфальт, стіни будинків). Найбільше від спеки страждають найменш захищені з нас: люди похилого віку і діти, а також люди з хронічними захворюваннями.
2. Обігрів повітря. Сучасні кондиціонери здатні працювати не тільки в режимі охолодження, але і в режимі обігріву. Правда, включати кондиціонер для обігріву слід при температурі не нижче 0°С (тобто взимку без обігрівача все одно не обійтися), проте практика показує: у період міжсезоння (навесні та восени), коли централізоване опалення не працює, а в квартирі промозгло і незатишно, кондиціонери стають справжньою знахідкою.
3. Осушення повітря. Занадто вологе повітря – нерідке явище у наших квартирах. Грибок і пліснява, з якими потрібно вести постійну боротьбу, втомлюють, а надто вологе, як і пересушене повітря, погано впливає на самопочуття. Кондиціонеру цілком під силу видалити зайву вологу з повітря. від 1 до 3 л на годину.
4. Очищення повітря. Звичайні кондиціонери мають фільтр-сіточку, яка затримує дрібні частинки пилу. Для боротьби з тютюновим димом, пилком рослин та шерстю тварин багато сучасних виробників оснащують кондиціонери спеціальними фільтрами тонкого очищення. Такі моделі будуть корисні алергікам і людям з бронхіальною астмою.
5. Іонізація повітря.Якщо в моделі, що вам сподобалася, є ця функція, будьте впевнені: багато респіраторних захворювань, а також мігрень і безсоння вам не страшні. Іонізація (збагачення повітря негативно зарядженими частинками), сприяє кращому засвоєнню кисню вашим організмом - це науково доведений факт. Як бачите, кондиціонер вміє дуже багато. Навіть найпростіші моделі працюють у режимах «охолодження/вентиляція», а, значить, допоможуть створити в кімнаті комфортну та приємну атмосферу. Якщо питання про купівлю кондиціонера вирішено вами в позитивний бік, варто дізнатися про ці прилади більше, щоб не помилитися у виборі. /strong>
Існує 3 типи приладів – побутові, промислові та напівпромислові. Вибір залежить від максимальної площі приміщення.
Побутові кондиціонери застосовуються на площі не більше 100 кв.м і підходять для використання в квартирах та окремих офісних приміщеннях. Напівпромислові здатні обслужити приміщення площею не більше 350 кв.м і підійдуть для невеликих магазинів, а промислові агрегати призначені для охолодження повітря у супермаркетах та виробничих приміщень площею понад 350 кв.м. Побутові кондиціонери випускаються у різних модифікаціях. Конструктивно вони діляться на моноблочні, тобто що складаються з одного блоку (віконні або мобільні кондиціонери) або ж спліт-системи, що складаються з двох і більше блоків (канальні, настінні та ін.).
Віконні кондиціонери
Призначені для монтажу у віконний отвір. Переваг у них чимало. Прилади такого типу працюють як в режимі охолодження, так і обігріву, можуть використовуватися як витяжка, а також мають найнижчу вартість. З недоліків можна відзначити високий рівень шуму, зменшення рівня освітленості в приміщенні, а також неможливість встановлення склопакети. Для повноцінної роботи приладу не повинно бути перешкод у вигляді штор або жалюзі. – вони не прив'язані до одного місця і можуть переставлятися з одного приміщення до іншого, так що вам не доведеться купувати техніку для кожної кімнати. Друга перевага – це єдиний вид кондиціонерів, який ви можете встановити без допомоги фахівця. Сучасний дизайн і компактні розміри, наявність додаткових функцій також можна віднести до переваг мобільних кондиціонерів. Однак у цих приладів є і свої недоліки. По-перше, ефективність охолодження повітря у них нижча порівняно з кондиціонерами інших типів, а рівень шуму досить високий. Це з тим, що блок охолодження розташований не зовні, а всередині приміщення. По-друге, вам доведеться відстежувати появу конденсату та вчасно спорожняти спеціальну ємність, якщо у вашій моделі не передбачено функції автоматичного видалення конденсату. В іншому випадку кондиціонер автоматично відключається. Спліт-система Складається з взаємопов'язаних блоків – зовнішнього, що кріпиться зовні, - та внутрішнього. Внутрішній блок кріпиться зсередини приміщення і може бути настінним, касетним, колонним чи канальним. Перевагою цієї модифікації полягає в тому, що до одного зовнішнього блоку ви зможете підключити до 5 внутрішніх, причому не обов'язково одного типу. Така система називається мульти-спліт. Однак варто врахувати, що вартість монтажу такої системи досить велика, і при поломці зовнішнього блоку не працюватимуть усі внутрішні. Низький рівень шуму – не більше 30 Дб внутрішнього блоку і не більше 50 Дб зовнішнього – також є перевагою. Управління кондиціонерами здійснюється за допомогою пульта ДК. . Кондиціонер можна встановити у будь-якому невеликому приміщенні площею від 15 до 70 кв. Внутрішній блок зазвичай встановлюється неподалік вікна, у верхній частині стіни, а зовнішній під вікном – це дозволяє скоротити довжину міжблочних комунікацій до 5-7 м. Настінні кондиціонери мають широкий діапазон потужностей і режимів.
Касетний кондиціонер
Внутрішній блок кондиціонерів цього типу вбудовується в підвісну стелю. Видно лише нижню частину приладу, закриту декоративною панеллю. Повітря, що подається через систему, рівномірно розподіляється по чотирьох напрямках, завдяки чому такі кондиціонери здатні ефективно працювати навіть у приміщенні з великою площею.
Канальний кондиціонер Потужність охолодження кондиціонера
Від цього параметра безпосередньо залежать і ваш комфорт, і ефективність роботи приладу, тому не полінуйтеся і розрахуйте підходящу для вашого приміщення потужність охолодження. , необхідну для вашої кімнати.
Для більш точного розрахунку потужності кондиціонера необхідно знати:
1. Площа кондиціонера приміщення (на кожні 10 кв. м при висоті стель не більше 3 м припадає 1кВт потужності). кожну одиницю додайте по 0,3 кВт).
3. Площа вікон (кожні 2 кв. м вікна вимагають 1 кВт потужності плюс 0 ,3 кВт, якщо вікна виходять на сонячну сторону)
4. Кількість людей у приміщенні (на кожну людину по 0,1 кВт).
Формула розрахунку така:
Q = S * h * q, де
Q — теплопритоки (Вт);
S — площа приміщення (кв. м);
h — висота приміщення (м);
q — коефіцієнт, що дорівнює 30 — 40 Вт/кб. м. Для приміщення, в яке потрапляє багато сонячного світла q = 40 Вт/кб. м; для затіненого приміщення q = 30 Вт/кб. м; при середній освітленості q = 35 Вт/кб. м. Для прикладу розрахуємо систему кондиціювання для типової житлової кімнати площею 26,0 кв. м (висота стель 3,0 м) в якій знаходяться дві людини та комп'ютер.
Для компенсації теплоприток від стін, вікон, підлоги та стелі необхідно:
26,0 кв. м*3,0 м*35 Вт/кб. м = 2,73 кВт.
Для компенсації тепла, що виділяється людьми та комп'ютером необхідно:
0,1 кВт * 2 = 0,2 кВт (від людей) та 0 ,3 кВт (від комп'ютера)
Отже, підсумовуємо всі тепловиділення та теплопритоки:
2,73 кВт + 0,2 кВт + 0,3 кВт = 3,23 кВт .
Найближчий модельний ряд – кондиціонери на 3,5 кВт потужності. Є ще одна хитрість. Оскільки кондиціонер — це американський винахід, де досі використовується дюймова система заходів, потужність кондиціонера з виробництва холодного повітря прийнято вимірювати в BTU. 1 BTU дорівнює 0,2931 Вт або 1Ватт ≈ 3,412 BTU. Тому якщо побачите цифру потужності в 7 BTU, не лякайтеся, а розділіть її на 3,4 - і отримайте необхідну потужність кондиціонера в звичних кВт. потужностей кондиціонера в BTU виглядає таким чином: 7000, 9000, 12000, 18000, 24000 BTU. Більшість виробників випускає лінійки кондиціонерів з потужностями, близькими до стандартного ряду.
Найбільш поширеними для побутового використання моделі кондиціонерів з потужністю від 7000 до 12000 BTU. У середньому, в кімнати площею до 18 - 20 кв.м, як правило, ставлять так звані "сімки". (7000 BTU), до 25-27 кв.м підходять «дев'ятки(9000 BTU) і так далі.
Одна з поширених помилок покупців придбання приладів з більшою або меншою, ніж це необхідно, потужністю. Ті, хто купує кондиціонери з меншою потужністю, вважають, що це допоможе заощадити електроенергію. Насправді, вам незабаром доведеться купувати новий кондиціонер: знос деталей буде суттєво вищим, як і рівень шуму. Така сама ситуація складається, коли людина купує кондиціонер більшої потужності. По-перше, є ризик захворіти від сильного потокухолодного повітря, а по-друге, вам доведеться частіше вимикати і вимикати прилад (адже він швидше, ніж потрібно, охолодить або нагріє повітря), що призведе до швидкого зносу компресора.
Не плутайте потужність охолодження з потужністю споживаної енергії, яка завжди нижча в кілька разів.Наприклад, кондиціонер із потужністю охолодження 2кВт споживає всього 700 Вт.
Шум кондиціонера
Цей параметр залежить від вентиляторів та компресорів, що використовуються в даній моделі, а також від звукоізоляції. Нерідко в каталозі вказується рівень шуму за мінімальної швидкості обертання вентилятора. Не полінуйтеся заглянути в технічні характеристики приладу – там має бути вказаний весь діапазон шумів, починаючи від мінімального та закінчуючи інтенсивним режимом. Середні показники такі: від 25 до 37 дБ для внутрішнього блоку, від 38 до 55 дБ – ndash; для зовнішнього блоку.
Монтаж (установка) кондиціонера
Правильне встановлення кондиціонера – заставу його довговічності, тому варто звернутися до професіоналів. Зазвичай зовнішній блок встановлюють під вікном. Постарайтеся вибрати місце, де шум від блоку буде чути якнайменше. Зовнішній блок закріплюють на опорах, які поглинають вібрацію, а для захисту блоку від бурульок, що падають, варто подбати про спеціальний козирок. Пам'ятайте, що кондиціонер повинен бути доступним для сервісного обслуговування.
Установка внутрішнього блоку здійснюється в будь-якому зручному місці кімнати на певній відстані від стелі або підлоги на спеціальні кронштейни. Блок повинен бути встановлений осторонь обігрівальних приладів, дверних отворів, не мати перед собою перешкод. Не рекомендується проводити монтаж навпроти письмового столу або ліжка – великий ризик простоти. Внутрішній блок обов'язково треба закріпити строго по горизонтальному рівню: це робиться, щоб уникнути витоку конденсату з дренажної системи на підлогу. При монтажі трубопроводів з холодоагентами бажано уникати створення вигинів, а також розташовувати якомога ближче внутрішній та зовнішній блоки, щоб довжина труб між ними була мінімальною (70-100 см). Потім у трубах створюється повний вакуум. Найчастіше фреоновий трубопровід, дренажний шланг і проводка всередині приміщення укладаються в коробі. Дренажний шланг виводиться від зовнішнього блоку назовні через найближчу стіну під кутом або ж підводиться до каналізації.
Забруднення фільтрів внутрішнього блоку
Ці фільтри розташовані під передньою панеллю, через яку засмоктується повітря, і є дрібною сіткою. Для очищення фільтри достатньо промити теплою водою, а потім просушити. Очищення проводиться раз на 2-3 тижні. Загляньте в інструкцію з експлуатації – там докладно описаний весь процес, який насправді виявляється не складнішим, ніж очищення пилозбірника в пилососі. Чищення фільтрів не входить у гарантійне обслуговування, так що за їх чистотою вам доведеться стежити самостійно. n Друга за поширеністю причина поломки кондиціонера. Нормований витік відбувається завжди, тому важливо кожні 1,5-2 роки дозаправляти кондиціонер, інакше може постраждати компресор, яке заміна дорівнює вартості половини нового кондиціонера. Першими ознаками витоку є утворення інею чи льоду там, де до зовнішнього блоку приєднуються мідні трубки, і навіть недостатнє охолодження повітря у приміщенні. Якщо ви помітили подібні прояви – вимкніть кондиціонер і зверніться до сервісної служби.
Єдиним винятком є віконні кондиціонери – вони не потребують дозаправки.
Робота кондиціонера в зимовий час
Зверніть увагу на те, що багато моделей кондиціонерів не адаптовано до роботи в зимовий час, тобто мінімальна температура зовнішнього повітря становить -5°.
Причина проста: в Україну поставляються ті ж кондиціонери, що і на європейський та японський ринок, а абсолютний мінімум температури зими в Японії приблизно -8°С. Крім того, встановлення всесезонного блоку, який дозволяє працювати кондиціонеру при температурі до -25°С, збільшує вартість кондиціонера на 100-200 доларів. Використання кондиціонера в квартирі для обігріву в зимовий час практично не має сенсу будь-який обігрівач справиться з цим завданням більш ефективно. Експлуатація неадаптованого кондиціонера в зимовий час знижує робочий ресурс компресора.
Догляд за кондиціонером
Отже, що ж робити, щоб ваш кондиціонер роботал максимально довго (від 7 до 12 років) і дарував вам комфортну і приємну атмосферу? Чистити фільтри внутрішнього блоку не рідше одного разу на місяць.
• Не включати прилад і звернутися до сервісної служби, якщо кондиціонер перестав нормально функціонувати (з внутрішнього блоку капає вода, на мідних трубках наросла крижана шуба, погіршилося охолодження повітря в приміщенні, виникли потріскування та інші сторонні звуки).
• Не рідше одного разу на два роки (бажано раз на рік, навесні – перед початком сезону) викликати представників сервісної служби для проведення профілактичних робіт: перевірки тиску в системі та дозаправки фреоном, повної перевірки кондиціонера у всіх режимах роботи (для виявлення прихованих несправностей) , чищення внутрішнього та зовнішнього блоків.
• Не включати кондиціонер, якщо він не обладнаний всесезонним блоком, при температурі зовнішнього повітря нижче 0°С. Свіжого вам повітря і гарного настрою!