Техніка для обігріву приміщення та догляд за нею

Техніка для обігріву приміщення та догляд за нею
Техніка для обігріву приміщення та догляд за нею

Кліматична техніка – відмінний вихід для тих, хто хоче створити в будинку теплу і затишну атмосферу, і не залежати від графіка роботи комунальних служб Ось тільки, згідно з прислів'ям "готуй сани влітку, а віз" взимку, подбати про купівлю обігрівача коштує раніше, до настання холодів, поки є можливість вибрати відповідний прилад за прийнятною ціною - адже з Приходом зими така техніка стає справжнім дефіцитом. >

Олійні обігрівачі зовні і за принципом дії нагадують звичайну батарею, тільки батарея нагрівається за рахунок води, а обігрівачі – за рахунок нагрівання мінеральної олії. Використовується саме мінеральна олія завдяки високій температурі кипіння і, отже, великій температурі нагріву. 

•    рівномірне нагрівання приміщення;
•    високий рівень безпеки, виключена можливість займання;
•    безшумна робота;
•    не спалюють кисень у приміщенні.

З недоліків можна відзначити громіздку конструкцію та пересушування повітря в приміщенні. До речі, багато покупців скаржаться на те, що продукція маловідомих фірм деякий час виділяє неприємні запахи при нагріванні і видає шуми і потріскування, так що не варто вибирати неперевіреного виробника.
Такий тип приладів підійде. приміщень середніх розмірів. Вибираючи масляний обігрівач, особливу увагу варто звернути на кількість секцій у приладу: чим більша поверхня обігрівача, тим краще він віддаватиме тепло.  Порівнюючи два прилади однакової потужності, але з різною кількістю секцій, пам'ятайте, що той прилад, у якого секцій менше, буде грітися сильніше, але віддавати тепло повільніше. Серед додаткових функцій масляних радіаторів варто відзначити наявність. strong>термостата, що дозволяє регулювати інтенсивність нагріву.
Сучасні масляні радіатори можуть бути забезпечені таймером, який дозволить налаштувати прилад так, щоб він включився за півгодини до вашого приходу і прогрів приміщення. Вентилятор, вбудований в масляний радіатор сприяє прискореному нагріванню приміщення. Щоправда, абсолютно безшумними такі пристрої назвати вже не можна. Також у продажу можна знайти моделі, оснащені полотенцесушителем . На такому масляному радіаторі можна швидко і безпечно сушити речі.
Ще один цікавий доповнення до традиційного масляного обігрівача вбудований зволожувач повітря. Відомо, що обігрівальні прилади сушать повітря, і щоб позбавитися цієї проблеми деякі обігрівачі оснащують ємностями для води. Під впливом тепла вода випаровується і підтримується нормальна вологість повітря. Доглядати за масляними обігрівачами просто: досить регулярно протирати їх сухою тканиною після остигання і стежити за тим, щоб прилад і масло не перегрівалися.
Тепловентилятори стануть відмінним придбанням для тих, хто хоче швидко зігріти віздух у невеликому приміщенні. Прилад складається з корпусу з нагрівальним елементом і вентилятором, відрізняється невеликими розмірами і може розташовуватися будь-де: на підлозі, стіні або стелі. Стельові тепловентилятори ідеально підійдуть для приміщень з високими стелями. ; не займають багато місця, мало важать;
•    можуть встановлюватися в будь-якому зручному місці;
•    швидко прогрівають повітря.

Недоліки тепловентиляторів:
•    шум під час роботи;
•    спалюють кисень;
•    споживають багато електроенергії.

Доглядати за тепловентиляторами необхідно регулярно: часто протирайте м'якою сухою тканиною, щоб запобігти потраплянню пилу всередину приладу через грати. Це загрожує не тільки неприємним запахом під час роботи, але й забрудненням лопатей, що може призвести до поломки тепловентилятора. Конвекційні обігрівачі, або конвектори > можуть використовуватися в будь-яких приміщеннях. Принцип їхньої дії простий: холодне повітря з приміщення надходить у прилад знизу, потрапляє в конвекційну камеру, зігрівається за допомогою нагрівального елемента і виходить назовні через жалюзі за рахунок конвекції. Повітря в кімнаті рівномірно прогрівається за рахунок швидкого обміну повітряними масами.
Прилади традиційно оснащуються вбудованим термостатом з датчиком температури, що дозволяє обігрівачу реагувати на зміну температури і контролювати включення конвектора.< br /> Майте на увазі, що настінний конвектор буде працювати ефективніше, якщо його розмістити невисоко: на середині стіни або ближче до підлоги. Не варто хвилюватися, що хтось зможе обпектися: сучасні конвектори мають температуру зовнішньої поверхні не вище 90 градусів Цельсія (порівняно – масляні обігрівачі нагріваються до 120-150 градусів).

Параметри конвекторів:
•    сучасний дизайн;
•    невеликі розміри;
•    можливість встановлювати задану температуру в приміщенні;
•    пожежна безпека;
•    невисока витрата електроенергії.

Ще одна цікава функція – можливість об'єднання кількох конвекторів в одну опалювальну мережу з єдиним керуванням. Таким чином, можна організувати опалення дачі або котеджу. Для обігріву ванної кімнати випускаються вологозахищені конвектори, які можна встановлювати в сирих приміщеннях. тобто досить регулярно протирати його ганчіркою.

Керамічні обігрівачі або керамічні тепловентилятори, обігрівають приміщення за рахунок примусової конвекції. Але на відміну від класичних тепловентиляторів із металевим нагрівальним елементом вони мають нагрівальний елемент із кераміки. Вентилятор обдуває нагрівальний елемент, завдяки чому кімната наповнюється теплим повітрям. ;    висока швидкість обігріву;
•    не спалюють мікропил у приміщенні;
•    можуть працювати в декількох режимах, у тому числі в режимі вентиляції.
Керамічні обігрівачі можуть бути настільними, підлоговими або настінними.

Настільні керамічні тепловентилятори обладнані функцією обертання, що забезпечує швидке нагрівання приміщення. Крім того, настільні прилади мають кілька режимів нагріву та режим вентиляції, як і інші різновиди керамічних обігрівачів. Практично у всіх моделях передбачені функції захисту від перегріву і відключення при перекиданні. Якщо показник потужності у настільних керамічних обігрівачів в середньому дорівнює 1,5 кВт, то для приладів для підлоги середній параметр – 2000 квт. Крім того, прилади для підлоги часто оснащують таймером, за допомогою якого обігрівач самостійно вимикається через заданий час. Також деякі моделі можуть мати пульт дистанційного керування і навіть вбудовану антибактеріальну лампу, що знищує небезпечні мікроби в повітрі. Настінні керамічні обігрівачі зовні трохи нагадують кондиціонери. Ці прилади нещодавно б'євилися на ринку опалювального обладнанняня і поки не набули широкого поширення. Вони не псують інтер'єр і практично непомітні у квартирі. Деякі моделі можуть мати електронний термостат, що дозволяє підтримувати задану температуру в приміщенні. Також настінні керамічні обігрівачі часто оснащуються додатковими функціями, такими як, наприклад, іонізатор повітря.

Інфрачервоні обігрівачі
Цей тип обігрівачів на даний момент є найдосконалішим та економічним. Інфрачервоний обігрівач випромінює теплову енергію, спрямовану на обігрів навколишніх предметів. меблів, стін, людей, які перебувають у приміщенні. Подібний принцип роботи допомагає створити в приміщенні зони локального обігріву, що знижує споживанні електроенергії. Інфрачервоні обігрівачі ідеально підходять для великих приміщень, відкритих майданчиків, будинків і квартир.
Прилад дуже зручний у використанні – його можна монтувати на стіну, стелю або встановити на необхідну висоту завдяки ніжці, що регулюється. Спеціальний нагрівальний елемент - фламентин – дозволяє утримувати температуру корпусу в межах 70 градусів Цельсія, що забезпечує високу пожежну безпеку. Особливістю даного виду обігрівачів є швидкість нагріву, в результаті чого приміщення наповнюється теплом через пару хвилин. після увімкнення приладу. Наявність вмонтованого термостата підтримує задану температуру в приміщенні протягом потрібного часу. Безперечним плюсом є те, що інфрачервоний обігрівач не пересушує повітря і спалює кисень у приміщенні. Коефіцієнт корисної дії досить високий, що значно скорочує витрати енергії та говорить про економічність цього виду обігрівача. У питанні догляду за приладом не виникає особливих складнощів: потрібно лише запобігати попаданню пилу, регулярно протираючи корпус м'якою тканиною. Настінні обігрівачі Настінні обігрівачі Плівкові обігрівачі – електричні обігрівачі у вигляді панно із зображенням. Даний вид обігрівачів підходить для будь-яких приміщень і має високу безпеку. Його поверхня нагрівається не вище 70 градусів і це унеможливлює опіки. Завдяки цьому настінний обігрівач може розміщуватися на будь-якій стіні або навіть шторі. Економічність цього приладу досить висока при його невеликій вазі та компактному розмірі. Радіус площі, що обігрівається – до 3-х метрів. Матеріали, з яких виготовляється обігрівач, безпечні для організму людини. Обігрівач можна встановлювати навіть у ванній кімнаті. Особливого догляду прилад не вимагає. Незаперечним плюсом настінного обігрівача є його мобільність. Його зручно брати з собою у відрядження або на дачу, компактно запакувавши, а також переносити з кімнати в кімнату. Зберігати такий прилад дуже зручно. він практично не займає місця.
Відмінною рисою настінного обігрівача є його естетичність. Його легко можна сплутати з картиною за рахунок форми та дизайну. Також зараз можна замовити подібний обігрівач на замовлення, вибравши бажане зображення і внести, таким чином, комфорт та різноманітність в інтер'єр. Вибираючи обігрівач, в першу чергу слід визначитися з тим, які функції він повинен виконувати: безпечно обігрівати маленьку дитячу кімнату, швидко підвищити температуру повітря в кімнаті або постійно підтримувати певну теплоту у великому приміщенні. Також варто визначитися із ціновою категорією приладу. Найбільш дорогими є конвекторні та інфрачервоні обігрівачі. Проте вони є найбільш економічними та ефективними. Дешевший спосіб зігрітися – тепловий та масляний обігрівач, проте будьте готові до високої витрати електроенергії.

Статті та огляди
Всі статті та огляди